Mi a különbség a THT és az SMT között?
Mi a különbség a THT és az SMT között?
Az elektronikai szerelés technológiában két szerelési módszert különböztetünk meg:
THT technológia röviden:
A furatszerelési technológiánál az alkatrészek kivezetéseit (amelyek hajlékonyak vagy merevek) a lemezen a furatokba helyezik, majd a lemez másik oldalán (a forrasztási oldal) az ”elektromos bekötés”-t, vagyis a forrasztást végzik el. Ez a technológia egyre inkább háttérbe szorul, napjainkban az ilyen jellegű szerelések az összes szerelésnek, csupán 3-5% – a. Nagy mechanikai igénybevételnél (pl. autóipari csatlakozók esetében) ma is ezt használják.
A technológia hátránya, hogy a lemez mindkét oldala felhasználásra kerül a gyártás során továbbá, nagy az alkatrészek helyigénye a furatok miatt.
SMT technológia röviden:
A felület szerelésnél az alkatrészek és rögzítésük a panel ugyanazon oldalon történik, ( itt nincs alkatrész ill. forrasztási oldal).
A felületszerelési technológia előnyei:
A felületszerelési technológia hátrányai:
SMT technológia alkalmazás főbb területei és néhány példa.
Legyen szó civil vagy hadi megközelítésről:
Elindult hazánkban a mesterséges intelligencia koalíció amelynek célja, hogy Magyarország európaiélvonalba kerüljön az MI fejlesztések terén.
A BIB Zrt. által fejlesztett EKKV e-learning DÍJMENTES tanfolyam 9. modulja a múlt hónap során elindult, publikusan elérhető mindenki számára.
A Smart4factory kft. amely a startup életből lép ki a KKV szektort megcélzó kereskedelmi életbe, aktívan keresi azokat a szakmai partnereket, platformokat, együttműködési lehetőségeket amellyel a szakmai hírnevét tudja erősíteni.