Mi a különbség a THT és az SMT között?
Mi a különbség a THT és az SMT között?
Az elektronikai szerelés technológiában két szerelési módszert különböztetünk meg:
THT technológia röviden:
A furatszerelési technológiánál az alkatrészek kivezetéseit (amelyek hajlékonyak vagy merevek) a lemezen a furatokba helyezik, majd a lemez másik oldalán (a forrasztási oldal) az ”elektromos bekötés”-t, vagyis a forrasztást végzik el. Ez a technológia egyre inkább háttérbe szorul, napjainkban az ilyen jellegű szerelések az összes szerelésnek, csupán 3-5% – a. Nagy mechanikai igénybevételnél (pl. autóipari csatlakozók esetében) ma is ezt használják.
A technológia hátránya, hogy a lemez mindkét oldala felhasználásra kerül a gyártás során továbbá, nagy az alkatrészek helyigénye a furatok miatt.
SMT technológia röviden:
A felület szerelésnél az alkatrészek és rögzítésük a panel ugyanazon oldalon történik, ( itt nincs alkatrész ill. forrasztási oldal).
A felületszerelési technológia előnyei:
A felületszerelési technológia hátrányai:
SMT technológia alkalmazás főbb területei és néhány példa.
Legyen szó civil vagy hadi megközelítésről:
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium, a Belügyminisztérium, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, a Nemzeti Adatgazdasági Tudásközpont és a Digitális Jólét Program 2021-ben immár második alkalommal rendezi meg nemzetközi közigazgatás-fejlesztési konferenciáját, a Digital Public Administration Summit-ot.
A kezdetek és az alapok - magasan automatizált gyártás létrejötte
Mivel az SMT one piece flow (tehát egyedi alkatrész) gyártás, ezért bármely gyártási rész megállás, teljes gyártás megállást okoz. A szigetszerű gyártáshoz képest, ahol buffer-es gyártás történik, itt egy rövid idejű hiba is a teljes gyártósora kihat.